Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Świekatowie

Witamy w dziale galeria

MAJOWE ŚWIĘTA

Tydzień poprzedzający ważne, majowe święta: Święto Pracy, Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja, wypełniony był zajęciami, podczas których dzieci poznawały ich znaczenie w życiu każdego Polaka.

DZIEN ZIEMI 22.04.2023

,,Dzień Ziemi?

Ziemia to nasza mama

Powinna wyglądać jak dama

Być zawsze czysta i pachnąca

Bukiety kwiatów zbierająca

O naszą planetę dbajmy

Trosk jej nie dodawajmy

Dbając o przyrodę

Oszczędzaj wodę!

Segregujmy śmieci

To wiedzą nawet dzieci!

,,Nie wypalajcie traw!??

Rzekł dumny paw

Dzień Ziemi świętujmy

Wszyscy się radujmy

Głośno zaśpiewamy

Ziemi uśmiech damy!

/Dagmara Zosiuk/

WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE 26.03.2024

We wtorek 26 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, które zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych. Ten dzień miał wyjątkowy charakter -dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Po śniadaniu wszystkie grupy odwiedził  Wielkanocny Zajączek, który poczęstował dzieci słodyczami i zostawił upominki. Wielkanocne świętowanie sprawiło dzieciom wiele radości.

POWITANIE WIOSNY 21.03.2024

Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był  radosny i kolorowy. Deszczowa pogoda za oknem zmusiła nas do zmiany planów, jednak nie przeszkodziła nam w tradycyjnym powitaniu tej długo oczekiwanej pory roku. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. W tym roku postanowiliśmy nie palić już Marzanny, w zamian wysłaliśmy ja na długi urlop.

WITAMY W NOWYM PRZEDSZKOLU - MARZEC 2024

Na ten moment czekali wszyscy, którzy z przedszkolem mają coś wspólnego - rodzice, nauczyciele i przede wszystkim dzieci, które z niecierpliwością czekały na zabawę w nowych salach.  Przeprowadzka trwała stopniowo, jako pierwsze przeniosły się najmłodsze dzieci : 3 latki z grupy ,,Krasnoludki", a potem 4 latki z grupy ..Smerfy" i 5 latki z grupy .. Pszczółki", które kilka lat gościły w szkolnej klasie.. Najstarsze przedszkolaki 5 i 6 latki z grup ,,Motylki" i ,,Biedronki" wróciły do ,, starego ? przedszkola po kilkuletniej wędrówce po szkolnych klasach. Wszyscy powoli aklimatyzujemy się w nowych warunkach, urządzamy sale i inne pomieszczenia przedszkolne, przyzwyczajamy się do zaistniałych zmian i jak zawsze doskonale radzimy sobie ze wszystkim.

32 FINAŁ WOŚP 28.01.2024

W tym roku podczas 32 Finału WOŚP na scenie wystąpili nie tylko przedszkolacy prezentując swoje umiejętności taneczne, ale również  rodzice dzieci, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wcielili się w role bohaterów wiersza pt.  ,,Rzepka" Juliana Tuwima . Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za poświęcony czas i udział w tym szlachetnym wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy również Panu Mateuszowi Szostakowi, który wylicytował ogromnego misia i podarował go małym artystom - przedszkolakom :)